7001 (11).jpg

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ


Podłoga jest jednym z elementów wnętrza, który najbardziej definiuje jego wizerunek. Wiele czynników jest branych pod uwagę, przy dokonywaniu właściwego wyboru. Kiedy decydujesz się na podłogę Therdex LVT, otrzymujesz produkt najwyższej klasy pod każdym względem, w którym główną rolę odgrywa zrównoważony rozwój.

FTALANY

Ftalany to plastyfikatory. Ta grupa chemikaliów to bezbarwne, bezwonne, lepkie ciecze. Dzięki dodaniu plastyfikatora do naszych podłóg LVT, panele stają się bardziej elastyczne, co ułatwia układanie podłogi. Ftalany poruszają się w przestrzeni na zasadzie kondensacji. Kiedy te ftalany unoszą się w powietrzu, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego zdecydowaliśmy się na wyeliminowanie ftalanów z podłóg Therdex i zastosowanie organicznych plastyfikatorów.

ORGANICZNE PLASTYFIKATORY

Aby wyprodukować dobrą podłogę LVT, do LVT dodajemy plastyfikatory. Dzięki plastyfikatorom tworzywa sztuczne stają się elastyczne. Plastyfikatory te nie powinny stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi. A zatem istnieją surowe wymagania dotyczące stosowania wielu plastyfikatorów. Therdex stosuje plastyfikatory organiczne, tzw. plastyfikatory izoborbidowe. Jest to organiczny plastyfikator wytwarzany z sorbitolu i kwasów tłuszczowych. Dzięki temu, że plastyfikatory wykonane są z oleju sojowego pochodzącego ze zrównoważonych upraw, są one biodegradowalne. Podczas procesu produkcji ten olej sojowy nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki temu nasze podłogi posiadają certyfikat ECO+.

CERTYFIKATY

Z dostarczaniem wysokiej klasy produktu wiąże się także dbałość o środowisko. Środowisko należy do nas wszystkich, na całym świecie. Powinniśmy traktować je z troską. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do testowania i zatwierdzania naszych produktów. Oczywiście nasze produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami, ale oprócz tego, nasze produkty są również testowane w instytutach badawczych, co nie jest obowiązkowe.

ZOBACZ WSZYSTKIE CERTYFIKATY